Co sprawia, że osoby udzielające pomocy mogą być bardziej skuteczne?

Seminarium dla profesjonalistów i wolontariuszy 

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie nie pozwala pozostać obojętnym i bezczynnym. W ramach programu “AMiE w obliczu wojny w Ukrainie” organizujemy serię krótkich, intensywnych szkoleń dla profesjonalistów, obejmujących praktyczne wskazówki jak pracować z ludźmi w obliczu traumatycznych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie”Co sprawia, że osoby udzielające pomocy mogą być skuteczne?”, które poprowadzi profesor William Miller –  jeden z najczęściej cytowanych naukowców na świecie (wg. Institute for Scientific Information w Filadelfii, Instytut Filadelfijski).

Co sprawia, że udzielające pomocy są skuteczne w swoich działaniach? Podczas seminarium profesor William Miller przedstawi specyficzne, fundamentalne umiejętności i postawy interpersonalne, które ułatwiają udzielanie pomocy osobom po trudnych, często traumatycznych wydarzeniach. Empatia, akceptacja, ciepło, umiejętność skupienia i inne cechy skutecznych “pomagaczy” są zarówno mierzalne, jak i możliwe do nauczenia. Seminarium umożliwi uczestnikom poznanie planu uczenia się, ćwiczenia i praktycznego wykorzystania tych kluczowych umiejętności. 

Szkolenie odbędzie się w formie online 14  kwietnia  2022 w godzinach 18:00-19:00 i będzie w całości tłumaczone na język polski i ukraiński.

Prof. William Miller jest amerykańskim psychologiem klinicznym, emerytowanym profesorem psychologii i psychiatrii na Uniwersytecie Nowego Meksyku w Albuquerque. Jest twórcą Dialogu Motywacyjnego. Pracował w Centrum ds. Alkoholizmu, Nadużywania Substancji i Uzależnień (CASAA) na Uniwersytecie Nowego Meksyku (UNM). Jego główne zainteresowania naukowe dotyczą psychologii zmiany, ale jego badania obejmują leczenie zachowań uzależnieniowych, samoregulację, duchowość i psychologię oraz motywowanie do zmiany.

Szkolenie AMiE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki organizacji pozarządowej KIK, która między innymi zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; KIK w Polsce prowadzi hostel dla uchodźców i świetlice dla dzieci uchodźczych.

Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto:

Klub Inteligencji Katolickiej

Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Link do strony KIK, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez organizację: https://donate.kik.waw.pl/pl 

  Chcę wziąć udział w szkoleniu "Co sprawia, że osoby udzielające pomocy mogą być skuteczne?", prowadzonym przez prof. Williama Millera

  Imię:*

  Nazwisko:*

  E-mail:*

  Telefon:*

  Miasto:

  Zgodnie z zasadami załączam dowód wpłaty darowizny na zbiórkę KIK dla Ukrainy:*

  O szkoleniu dowiedziałam/em się:

  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Motywacji i Edukacji sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Motywacji i Edukacji w celu realizacji seminarium. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

  ZGODA

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji kursu.*

  * - pola wymagane