Pierwsza pomoc psychologiczna (Psychological First Aid)

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie nie pozwala pozostać obojętnym i bezczynnym. W ramach programu “AMiE w obliczu wojny w Ukrainie” organizujemy serię krótkich, intensywnych szkoleń dla profesjonalistów, obejmujących praktyczne wskazówki jak pracować z ludźmi w obliczu traumatycznych wydarzeń.

Podczas szkolenia PIERWSZA POMOC PSYCHOLOGICZNA (Psychological First Aid) uczestnicy poznają konkretne techniki pierwszej pomocy psychologicznej i dowiedzą się w jakich sytuacjach i w jaki sposób można je używać.

PIERWSZA POMOC PSYCHOLOGICZNA to oparte na dowodach, modułowe podejście do udzielania pomocy osobom dorosłym, dzieciom, młodzieży i rodzinom w bezpośrednim następstwie katastrofy i terroryzmu. PIERWSZA POMOC PSYCHOLOGICZNA ma na celu zmniejszenie stresu spowodowanego traumatycznymi wydarzeniami oraz wspieranie krótko- i długoterminowego funkcjonowania oraz adaptacyjnego radzenia sobie. Zasady pracy w ramach PIERWSZEJ POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ spełniają 4 ważne standardy i są:

1. zgodne z wynikami badań dotyczących czynników ryzyka i odporności po traumie

2. praktyczne i możliwe do zastosowania w wielu sytuacjach (również tych poza gabinetem)

3. odpowiednie do każdego poziomu rozwoju klienta

4. dostosowane do różnych kultur i mogą być udzielane w elastyczny sposób 

Pierwsza pomoc psychologiczna nie zakłada, że ​​wszystkie osoby, które przeżyły wydarzenie traumatyczne, rozwiną poważne problemy lub długotrwałe trudności w powrocie do zdrowia. Zamiast tego opiera się na zrozumieniu, że osoby, które przeżyły traumę doświadczają szerokiego zakresu wczesnych reakcji, które mogą  spowodować taki poziom stresu, który może zakłócić możliwość adaptacyjnego radzenia sobie. Dostęp do adaptacyjnych sposobów radzenia sobie może być wspomagane poprzez udzielanie adekwatnego wsparcia.

Szkolenie będzie w całości tłumaczone na język polski.

Seminarium jest przeznaczone dla profesjonalistów – psychologów i psychoterapeutów i inne osoby zajmujące się pracą z ludźmi.

Szkolenie poprowadzi dr Joe Ruzek – amerykański psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny specjalizujący się w terapii problemów związanych ze stresem pourazowym. Dyrektor i założyciel Kliniki Wczesnej Interwencji – jednostki badawczej kalifornijskiego Uniwersytetu Palo Alto, oferującą szybką pomoc osobom, które doświadczyły traumatycznych zdarzeń.

Twórca podejścia “Psychological First Aid” stworzonego wspólnie przez amerykański National Center for PTSD oraz podejścia “Skills for Psychological Recovery” – praktycznego przewodnika do poradnictwa kryzysowego.

Szkolenie AMIE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki dla najbardziej bezbronnych: niepełnosprawnych dzieci z ewakuowanych domów dziecka w Ukrainie organizowanej przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie. 

Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto lub za pośrednictwem platformy zrzutka.pl 

Dane do przelewu:

Klub Inteligencji Katolickiej

Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Link do zrzutki na Zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/z/dlakik

Opis zrzutki

Trwająca inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę jest dla nas niepojęta. Wojna jest okrutna, nie powinna w ogóle mieć miejsca. Z wielkim niepokojem patrzymy na wydarzenia za wschodnią granicą. Martwimy się o wszystkich. Również o tych najbardziej bezbronnych: dzieci z domów dziecka, w tym dzieci z niepełnosprawnościami. 

Za nami pierwsza, zakończona sukcesem akcja ratowania podopiecznych z ukraińskich domów dziecka.

Pierwszego marca otrzymaliśmy prośbę o transport i znalezienie odpowiedniego miejsca dla 66 niepełnosprawnych podopiecznych z domu dziecka na Ukrainie. W ciągu jednego dnia udało nam się zorganizować autokary i zapewnić dzieciom zakwaterowanie. Dojechaliśmy na granicę. Czekaliśmy. Autokary dojechały z kilkugodzinnym opóźnieniem. 

Przekazane przez Was darowizny zostaną przeznaczone na potrzeby zarówno natychmiastowe – transportu, wyżywienia, środków czystości, ubrań – jak i specjalistyczne potrzeby podopiecznych. 

Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie to powstała w 1956 roku organizacja pozarządowa. Jesteśmy niezależni od władz państwowych, jak i od hierarchii kościelnej. Zgodnie z tradycją Klubu skupiamy się na wartościach społecznych: wspólnym dobru, dialogu i wzajemnym szacunku. Nie opowiadamy się też za żadną opcją polityczną, ale regularnie podejmujemy systematyczną refleksję nad kulturą zachowań społecznych i politycznych. Pojęcie inteligencji rozumiemy jako kategorię etyczną. Jest to dla nas wezwanie do dalszego rozwijania i doskonalenia posiadanych umiejętności dla wspólnego dobra. 

Formularz rejestracji

  Chcę wziąć udział w szkoleniu "Pierwsza Pomoc Psychologiczna", prowadzonym przez dr Joe Ruzek

  Imię:*

  Nazwisko:*

  E-mail:*

  Telefon:*

  Miasto:

  Zgodnie z zasadami załączam dowód wpłaty darowizny na zrzutkę KIK "Zbiórka dla najbardziej bezbronnych: dzieci z ewakuowanych domów dziecka na Ukrainie":*

  O szkoleniu dowiedziałam/em się:


  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Motywacji i Edukacji sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Motywacji i Edukacji w celu realizacji seminarium. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

  ZGODA

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji kursu.*

  * - pola wymagane

  Реєстраційний формуляр

   Я хочу взяти участь у тренінгу «Перша психологічна допомога», який проводить доктор Джо Рузек

   Ім'я:*

   Прізвище:*

   E-mail:*

   Телефонний номер:*

   Місто:

   Відповідно до ст.24 розд. 1 Закону про захист персональних даних від 29 серпня 1997 р. (Вісник законів від 2002 р. № 101, ст. 926 із змінами), повідомляємо, що розпорядником персональних даних є Akademia Motacji i Edukacji sp.j. . Derwich, Jaraczewska з місцезнаходженням у Варшаві (00-286) за адресою: вул. Бжозова 12/10. Дані у вищезазначеному обсязі будуть оброблені Академією мотивації та освіти для проведення семінару. Зауважте, що ви маєте право доступу до своїх даних і доповнювати, оновлювати, виправляти, тимчасово або назавжди призупиняти їх обробку та видаляти їх. Надання цих даних є добровільним.

   УГОДУ

   Я даю згоду на обробку моїх персональних даних, які містяться в цій заявці, для цілей навчання.*

   * - обов'язкові поля