Terapia interpersonalna depresji i traumy

Szkolenie dla profesjonalistów

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie nie pozwala pozostać obojętnym i bezczynnym. W ramach programu “AMiE w obliczu wojny w Ukrainie” organizujemy serię krótkich, intensywnych szkoleń dla profesjonalistów, obejmujących praktyczne wskazówki jak pracować z ludźmi w obliczu traumatycznych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie “ Terapia interpersonalna depresji i traumy”.

Psychoterapia interpersonalna (IPT) to ograniczona czasowo, ukierunkowana na diagnozę psychoterapia, pierwotnie opracowana w celu leczenia dużej depresji. Badania naukowe wielokrotnie wykazały skuteczność  ITP w leczeniu zaburzeń nastroju i innych zaburzeń psychicznych w ciągu ostatnich 40 lat. W trakcie wykładu prof. John C. Markowitza dowiemy się:

 • w jaki sposób IPT zajmuje się interpersonalnymi następstwami traumy, badając uczucia i działania pacjenta w bieżących codziennych sytuacjach życiowych
 • w jaki sposób ITP pomaga emocjonalnie odłączonym i zdysocjowanym pacjentom stawić czoła, zrozumieć i wykorzystać swoje uczucia w relacjach interpersonalnych  

Szkolenie odbędzie się w formie online 21 kwietnia 2022 w godzinach 18:00-20:00 i będzie w całości tłumaczone na język polski i ukraiński.

Prof. John C. Markowitz – lekarz, profesor psychiatrii klinicznej w Columbia University College of Physicians & Surgeons oraz badacz w New York State Psychiatric Institute. Autor licznych badań nad metodami  stosowanymi w leczeniu zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych i zaburzeń osobowości. Specjalizuje się w terapii interpersonalnej oraz w leczeniu PTSD.

Szkolenie AMiE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki organizacji pozarządowej KIK, która między innymi zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; KIK w Polsce prowadzi hostel dla uchodźców i świetlice dla dzieci uchodźczych.

Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto:

Klub Inteligencji Katolickiej

Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Link do strony KIK, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez organizację: https://donate.kik.waw.pl/pl 

  Chcę wziąć udział w szkoleniu "Terapia interpersonalna depresji i traumy", prowadzonym przez prof. Johna C. Markowitza.

  Imię:*

  Nazwisko:*

  E-mail:*

  Telefon:*

  Miasto:

  Zgodnie z zasadami załączam dowód wpłaty darowizny na zbiórkę KIK dla Ukrainy:*

  O szkoleniu dowiedziałam/em się:


  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Motywacji i Edukacji sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Motywacji i Edukacji w celu realizacji seminarium. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

  ZGODA

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji kursu.*

  * - pola wymagane