Zamartwianie się i jak sobie z nim poradzić

Seminarium dla profesjonalistów i wolontariuszy 

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie nie pozwala pozostać obojętnym i bezczynnym. W ramach programu “AMiE w obliczu wojny w Ukrainie” organizujemy serię krótkich, intensywnych szkoleń dla profesjonalistów, obejmujących praktyczne wskazówki jak pracować z ludźmi w obliczu traumatycznych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie “Zamartwianie się i jak sobie z nim poradzić”, które poprowadzi wybitny ekspert w dziedzinie psychologii klinicznej – profesor Robert Leahy. 

Kiedy spotykają nas trudne, negatywne wydarzenia, często zdarza się, że zaczynamy martwić się przyszłymi problemami, z którymi naszym zdaniem nie możemy sobie poradzić. Martwienie się wiąże się z nadmiernym skupieniem się na zagrożeniu, niedocenianiem naszej zdolności do radzenia sobie i ciągłym skupianiem się na naszych negatywnych myślach.

Długo utrzymujące się zamartwianie sprawia, że zwracamy uwagę tylko na bieżący moment, pozbawia nas przyjemności i często prowadzi do bezsenności. Przewlekłe zmartwienie może również  prowadzić do depresji.

Podczas swojego wystąpienia profesor Robert Leahy opisze niektóre poznawczo-behawioralne modele martwienia się i przedstawi różne techniki, które mogą pomóc w radzeniu sobie ze zamartwianiem.

Szkolenie odbędzie się w formie online 12 kwietnia 2022 w godzinach 18:00-20:00 i będzie w całości tłumaczone na język polski i ukraiński.

Szkolenie poprowadzi prof. Robert L. Leahy – dyrektor Amerykańskiego Instytutu Terapii Poznawczej w Nowym Jorku i profesor psychologii klinicznej  na Wydziale Psychiatrii w Weill Cornell Medical College. Prof. Leahy jest zastępcą redaktora International Journal of Cognitive Therapy i byłym prezesem Stowarzyszenia Terapii Behawioralnych i Poznawczych, Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychoterapii Poznawczej oraz Akademii Terapii Poznawczych i Behawioralnych. Jest laureatem nagrody im. Aarona T. Becka Akademii Terapii Poznawczych i Behawioralnych. Prof. Leahy jest autorem lub redaktorem 29 książek dla specjalistów od zdrowia psychicznego. Jego książki zostały przetłumaczone na 21 języków.

Szkolenie AMiE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki organizacji pozarządowej KIK, która między innymi zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; KIK w Polsce prowadzi hostel dla uchodźców i świetlice dla dzieci uchodźczych.

Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto:

Klub Inteligencji Katolickiej

Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Link do strony KIK, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez organizację: https://donate.kik.waw.pl/pl 

  Chcę wziąć udział w szkoleniu "Zamartwianie się i jak sobie z nim poradzić", prowadzonym przez prof. Roberta Leahy'ego

  Imię:*

  Nazwisko:*

  E-mail:*

  Telefon:*

  Miasto:

  Zgodnie z zasadami załączam dowód wpłaty darowizny na zbiórkę KIK dla Ukrainy:*

  O szkoleniu dowiedziałam/em się:


  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Motywacji i Edukacji sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Motywacji i Edukacji w celu realizacji seminarium. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

  ZGODA

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji kursu.*

  * - pola wymagane