
Szkolenie dla profesjonalistów – psychologów i psychoterapeutów
Wtorek, 21.06.2022, godz. 18.00 – 20.00
Forma: online
Tłumaczenie na jęz. polski i jęz. ukraiński
W ramach programu AMiE dla Ukrainy, serdecznie zapraszamy na szkolenie ”Zastosowanie Dialogu Motywującego w pracy z osobami narażonymi na traumę”, które poprowadzą dwie wybitne badaczki i klinicystki: prof. Denise Walker i prof. Debra Lee Kaysen
Dialog Motywujący (DM) jest wysoce skutecznym podejściem terapeutycznym w reagowaniu na zachowania ryzykowne dla zdrowia i w łagodzeniu szkodliwych dla zdrowia psychicznego objawów. Strategie DM zaczęto również stosować w przypadku objawów związanych z traumą i PTSD.
Po zapoznaniu się z podstawowymi założeniami DM, prowadzące omówią:
- Zastosowanie DM w leczeniu osób narażonych na traumatyczne wydarzenia.
- W jaki sposób zastosować DM w różnych fazach po traumie. Ostra faza: w pierwszym miesiącu po ekspozycji na traumę, DM używany, aby pomóc wyjaśnić i ustalić priorytety pilnych potrzeb oraz ułatwić naturalny powrót do zdrowia. Przewlekły etap reakcji na traumę: DM wykorzystany do wydobycia celów zmiany nieprzystosowawczych zachowań klienta, może ułatwić zaangażowanie w leczenie i pomóc klientowi przejść w kierunku zdrowszych wzorców radzenia sobie.
- Poprzez przykłady i scenariusze kliniczne prowadzące zilustrują, w jaki sposób DM może wzbogacić inne, omawiane na poprzednich seminariach metody, takie jak pierwsza pomoc psychologiczna i terapia poznawczo-behawioralna.
Prowadzące:
prof. Denise Walker – wykładowczyni na wydziale psychologii na University of Washington. Tytuł doktora psychologii klinicznej uzyskała na Uniwersytecie w Nowym Meksyku. Obszar jej zainteresowań badawczych obejmuje zachowania uzależniające, leczenie uzależnień i nadużywania konopi indyjskich oraz pomoc ofiarom przemocy seksualnej. Jej badania koncentrują się na opracowywaniu, testowaniu i wdrażaniu interwencji, które przynoszą pozytywne zmiany we wzorcach zachowań, w szczególności – w pomaganiu ludziom w zdobyciu motywacji do zmiany ryzykownych zachowań i osiąganiu celów. Jest dyrektorką Grupy Badawczej Programów Innowacyjnych (IPRG), która prowadzi badania mające na celu zdobycie wiedzy o cechach i potrzebach marginalizowanych populacji oraz ocenia skuteczność metod przełamujących bariery w świadczeniu usług w zakresie zdrowia społecznego i psychicznego.
prof. Debra Lee Kaysen – wykładowczyni na wydziale psychologii na Stanford University. Tytuł doktora psychologii uzyskała na University of Missouri. Założycielka programu mającego na celu opracowanie i przetestowanie bardziej dostępnych interwencji dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne po wydarzeniach traumatycznych na University of Washington. Jej specjalizacją, zarówno w pracy badawczej, jak i klinicznej, jest leczenie osób, które doświadczyły traumatycznych wydarzeń, w tym leczenia zespołu stresu pourazowego i zaburzeń pokrewnych. Przeprowadziła krytyczne badania dotyczące leczenia zespołu stresu pourazowego i/lub używania substancji psychoaktywnych w różnych populacjach. Jej inne badania skupiały się na znalezieniu wzajemnego wpływu PTSD i używania substancji psychoaktywnych.Jest byłą prezeską Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Stresem Pourazowym (ISTSS).
Szkolenie AMiE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki organizacji pozarządowej KIK, która między innymi zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; KIK w Polsce prowadzi hostel dla uchodźców i świetlice dla dzieci uchodźczych.
Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto:
Klub Inteligencji Katolickiej
Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina
Podajemy link do strony KIK, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez organizację.