ACT dla terapeutów poznawczo behawioralnych, czyli jak integrować interwencje z behawioralnych, poznawczych, akceptacyjnych i uważnościowych skrzydeł CBT

Warsztat ma na celu poszerzenie szkolenia CBT opierając je o  procesy elastyczności psychologicznej, analizę funkcjonalną i teorię ram relacyjnych (RFT).

ACT i CBT posiadają różne narzędzia służące zmianie zachowania, w sytuacji kiedy pojawiają się problematyczne myśli czy emocje. Warsztat ukaże różnice w strategiach i celach pracy w obu tych podejściach, przede wszystkim jednak ma na celu wykształcenie bardziej holistycznego podejścia w pracy terapeutycznej, umożliwiającego większą skuteczność, elastyczność i dostosowanie do aktualnego kontekstu czy celu interwencji.    

Obok zdobycia wiedzy o najnowszych osiągnięciach naukowych z zakresu rozwoju modelu zdrowia psychicznego, celem warsztatu jest promowanie eksperymentalnych metod dydaktycznych; możliwości doświadczenia innowacyjnych interwencji behawioralnych na własnej skórze zamiast przekonywania czy przyswajania określonych protokołów pracy. 

Więcej informacji i zapisy

Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP)

Akademia Motywacji i Edukacji zaprasza na warsztat dotyczący Trzeciej Fali CBT: Psychoterapia oparta na analizie funkcjonalnej (FAP). Zajęcia zostaną przeprowadzony przez profesora Johnatana Kantera z University of Washington w Seattle. Warsztat ten będzie wprowadzeniem do psychoterapii opartej na analizie funkcjonalnej. 

więcej szczegółów