CPT – terapia przetwarzana poznawczego w leczeniu traumy

Wyjątkowe szkolenie dla profesjonalistów: prof. Resick – twórczyni skutecznej terapii traumy w Polsce!

Czwartek, 2.06.2022, godz. 18.00 – 20.00

Forma: online

Tłumaczenie na jęz. polski i jęz. ukraiński

W ramach programu AMiE dla Ukrainy, serdecznie zapraszamy na szkolenie CPT – terapia przetwarzania poznawczego w leczeniu traumy”.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli niepowtarzalną możliwość zdobycia konkretnej, rzetelnej wiedzy na temat leczenia osób dotkniętych traumą z pierwszej ręki – od prof. Patricii Resick – twórczyni terapii przetwarzania poznawczego CPT! 

 • Terapia przetwarzania poznawczego jest skuteczną metodą leczenia stresu pourazowego o skuteczności od lat potwierdzanej empirycznie.
 • CPT jest zwykle przeprowadzana w ciągu 12 sesji i pomaga pacjentom nauczyć się, jak kwestionować i modyfikować najistotniejsze przekonania związane z traumą.
 • W ten sposób pacjent tworzy nowe rozumienie i konceptualizację traumatycznego wydarzenia, aby zmniejszyć jego trwający negatywny wpływ na obecne życie.

Prowadząca: prof. Patricia Resick – wykładowczyni psychologii w Duke University Medical Center, była prezeska  Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Stresem Pourazowym oraz Stowarzyszenia Terapii Behawioralnych i Poznawczych. Rozpoczęła opracowywanie terapii przetwarzania poznawczego (CPT) w 1988 roku i od tego czasu prowadzi badania nad jej skutecznością i skutecznością. W 2006 roku zainicjowała program rozpowszechniania CPT w Departamencie Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych (VA). Była redaktorka naczelna w Journal of Consulting and Clinical Psychology.

Współtwórczyni terapii przetwarzania poznawczego, współautorka książki “Terapia przetwarzania poznawczego w zespole stresu pourazowego (PTSD)” wydanej w języku polskim w 2019 przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szkolenie AMiE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki organizacji pozarządowej KIK, która między innymi zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; KIK w Polsce prowadzi hostel dla uchodźców i świetlice dla dzieci uchodźczych.

Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto:

Klub Inteligencji Katolickiej

Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Link do strony KIK, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez organizację: https://donate.kik.waw.pl/pl 

Formularz rejestracji

  Chcę wziąć udział w szkoleniu "CPT – terapia przetwarzania poznawczego w leczeniu traumy", prowadzonym przez Patricię Resick

  Imię:*

  Nazwisko:*

  E-mail:*

  Telefon:*

  Miasto:

  Zgodnie z zasadami załączam dowód wpłaty darowizny na zbiórkę KIK dla Ukrainy:*

  O szkoleniu dowiedziałam/em się:


  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Motywacji i Edukacji sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Motywacji i Edukacji w celu realizacji seminarium. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

  ZGODA

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji kursu.*

  * - pola wymagane