Predyktory i strategie zapobiegania chronicznemu PTSD

Seminarium dla profesjonalistów – psychologów i psychoterapeutów

Dramatyczna sytuacja w Ukrainie nie pozwala pozostać obojętnym i bezczynnym. W ramach programu “AMiE w obliczu wojny w Ukrainie” organizujemy serię krótkich, intensywnych szkoleń dla profesjonalistów, obejmujących praktyczne wskazówki jak pracować z ludźmi w obliczu traumatycznych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie “Predyktory i strategie zapobiegania chronicznemu PTSD”.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają odpowiedzi na pytania:

 • Czym jest złożony zespół stresu pourazowego i jakie są jego kryteria diagnostyczne?
 • W jaki sposób powstaje złożone zaburzenie PTSD?
 • Jakie są wewnętrzne i zewnętrzne czynniki podatności na zaburzenia związane z chronicznym PTSD?
 • Na czym polega terapia tego zaburzenia?
 • Jakich konkretnych metod zapobiegania złożonego stresu potraumatycznego mogę użyć jako psychoterapeuta?

Szkolenie odbędzie się w formie online 7 kwietnia 2022 w godzinach 18:00-20:00 i będzie w całości tłumaczone na język polski i ukraiński.

Szkolenie poprowadzi prof. Michael Duffy – psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, specjalizujący się w pracy z pacjentami z PTSD, traumą oraz doświadczeniem żałoby. Wykładowca i dyrektor jednostki naukowej zajmującej się traumą w ujęciu terapii poznawczo-behawioralnej na Queen’s University w Belfaście.

Jego głównym obszarem badań jest zespół stresu pourazowego i interwencje psychologiczne oparte na dowodach naukowych. Jego obecne badania dotyczą zespołu stresu pourazowego u dzieci, które były maltretowane psychicznie lub fizycznie oraz terapii poznawczej w pracy z osobami doświadczającymi żałoby.

Szkolenie AMiE realizowane jest na zasadach Pro Bono – przy zapisach prosimy jedynie o dokonanie wpłaty min. 50 zł darowizny na wsparcie zbiórki organizacji pozarządowej KIK, która między innymi zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; KIK w Polsce prowadzi hostel dla uchodźców i świetlice dla dzieci uchodźczych.

Darowiznę w wysokości min. 50 zł należy wpłacić na konto:

Klub Inteligencji Katolickiej

Numer Konta: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Link do strony KIK, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez organizację: https://donate.kik.waw.pl/pl 

Formularz rejestracji

  Chcę wziąć udział w szkoleniu "Predyktory i strategie zapobiegania chronicznemu PTSD", prowadzonym przez prof Michalea Duffy

  Imię:*

  Nazwisko:*

  E-mail:*

  Telefon:*

  Miasto:

  Zgodnie z zasadami załączam dowód wpłaty darowizny na zbiórkę KIK dla Ukrainy:*

  O szkoleniu dowiedziałam/em się:


  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Motywacji i Edukacji sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Motywacji i Edukacji w celu realizacji seminarium. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

  ZGODA

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji kursu.*

  * - pola wymagane