Terapia koszmarów sennych

Szkolenie dla profesjonalistów 
Czwartek, 30 czerwca 2022, godz. 18.00 – 20.00
Forma: online

W ramach programu AMiE dla Ukrainy, serdecznie zapraszamy na szkolenieTerapia koszmarów sennych”,  które poprowadzi badaczka snu i terapii jego zaburzeń dr Annika Gieselmann  z Uniwersytetu Heinricha Heine w  Düsseldorfie (Niemcy).

Wszyscy doświadczamy czasem koszmarów sennych. Na szczęście szybko zapominamy o większości z nich. Jednak koszmary senne mogą się powtarzać i rozwijać się bez naszego wpływu. Są typowym objawem zespołu stresu pourazowego (PTSD), ale czasami pojawiają się bez widocznej przyczyny.

Szkolenie wprowadzi zainteresowanych słuchaczy w tematykę terapii próby wyobrażeniowej (Imagery Rehearsal Therapy)  – bardzo skutecznej i łatwej do zastosowania techniki radzenia sobie z koszmarami i odzyskania kontroli nad swoimi snami.

Poza redukcją stresu i częstotliwości koszmarów, metoda ta  poprawia jakość snu i funkcjonowanie w ciągu dnia. Istnieją dowody na to, że w przypadku osób z zespołem stresu pourazowego leczenie koszmarów przekłada się na ogólną poprawę dobrostanu psychicznego. W ten sposób leczenie koszmarów może motywować i otwierać furtkę do rozpoczęcia szerzej zakrojonej psychoterapii, np. dużo bardziej złożonej terapii traumy.

Prowadząca:

Dr Annika Gieselmann  licencjonowana psycholożka kliniczna zajmująca się badaniami i terapią snu. Obszarem jej badań w szczególności jest pojawienie się, utrzymywanie i leczenie zaburzeń koszmarnych, a także bezsenność oraz możliwości i ograniczenia cyfrowych interwencji w zakresie zdrowia psychicznego. Obecnie pracuje w Katedrze Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Heinricha Heinego w Düsseldorfie (Niemcy).

Udział: bezpłatny – jedynie prośba o wpłatę 50 zł darowizny na wsparcie Ukrainy (zbiórka organizacji pozarządowej KIK, która m.in. zorganizowała ewakuację kilkuset dzieci z niepełnosprawnościami z ukraińskich domów dziecka, udziela pomocy rzeczowej służbom medycznym oraz osobom potrzebującym w Ukrainie; prowadzi hostel dla uchodźców, świetlice dla dzieci uchodźczych i pierwszą w Polsce szkołę ukraińską) na konto:

Numer: 69 1560 0013 2000 1706 4454 5706

Klub Inteligencji Katolickiej

Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe – Ukraina

Więcej na temat działań humanitarnych prowadzonych przez KIK: https://donate.kik.waw.pl/pl 

Formularz rejestracji

  Chcę wziąć udział w szkoleniu "Terapia koszmarów sennych", które poprowadzi dr Annika Gieselmann.

  Imię:*

  Nazwisko:*

  E-mail:*

  Telefon:*

  Miasto:

  Zgodnie z zasadami załączam dowód wpłaty darowizny na zbiórkę KIK dla Ukrainy:*

  O szkoleniu dowiedziałam/em się:


  Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Motywacji i Edukacji sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Motywacji i Edukacji w celu realizacji seminarium. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

  ZGODA

  1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji kursu.*

  * - pola wymagane